Kıymet TAYLAN


İSTANBUL ?UN BAŞARILI BELEDİYE BAŞKANLARI

Her seçim öncesi halkı peşinden sürükleyen bir akım gelir her aday yapacağı, projelerden, ve faaliyetlerinden söz eder?


Kimi koltuğa oturunca bunları bir kalemde unutur kimi gayretli çalışma peşine düşer ama ne hikmetse, başarılı olmazlar başarılı olamayınca da halka kendilerini şikâyet ederler bilmeden günümüzdeki belediye başkanlarının bazılarının yaptığı da tam olarak budur işte, biz yapmak istedik ama şu kesim engelledi palavrasını atarlar yetkilerini kullanmak yerine halka kendilerini şikâyet ederler?

  Oysa sizin yapamadığınızı bu halk yapsaydı zaten sizleri seçmezdi, bir dönemlik siyaset yapanları hiç saymıyorum bile zaten seçilmiş ve tek bir dönemlik siyaset yapmanın peşine düşmüş kendi torbasını dolmanın derdinde olanlarda var, kendi çıkarları için kardeşlerine yakın akrabalşarına şirket kurup belediye ihalesi veren meclis üyeleri ve başkanlarını hiç yazmıyorum çünkü HALK HAK ETTİĞİ ŞEKİLDE YÖNETİLİR, gerçeğini burada da görüyoruz?

Partisi fark etmeksizin, her uyandıkları günde, hizmet için geldikleri koltukta insanları nasıl kandırırız diyerek uyanan başkanların var olduğunu artık sokaktaki çocuk bile biliyor?

Ha?. Yine söylüyorum işini iyi yapanlar yok mu ? tabiki var ben çok fazlada karşılaşmadım ama vardır diye umuyorum, hangi belediye başkanını araştırsam birsürü şirketi çıkıyor, gizli kapaklı yerlerden ihaleler alınmış harıl harıl çalışan belediye başkanları var elbet, aman bize ne dimi şimdi bunları yazarsak, bizim arkamızda devlet yok onların arkasında devlet var bizleri süründürürler mahkemelere gir gel yoruldum resmen mobing uygularlar neme lazım benim dimi zaten alan razı veren razı halkın iradesi ile seçilen Başkanlara benim söyleyecek benim sözüm sadece bu dünya kimseye kalmaz olur zaten o da onları ilgilendirmez?

Kalın sağlıcakla