Yapımcı Nedir
Peki, bir yerlerden başlamak zorundayız, değil mi? Genel olarak, bir filmin kredisinde bir niteleyici olmadan bu başlığı gördüğünüzde, hemen hemen her zaman bir projenin yapılmasının fiziksel yönleriyle ilgili çok şey vardır.
Tarih: 9.11.2020 15:37:34
Yapımcı. Orçun DÖKMEN

 Bu, setler, konumlar, ekipman, sahne malzemeleri, kostümler vb. Ihtiyaçların tümünün, orada olmaları gerektiğinde nerede olmaları gerektiği belirlenir, güvence altına alınır ve güvence altına alınır. Bu insanlar ayrıca bütçeyi yakından takip edecekler ve çoğu zaman bir bütçeyi aşmakta ya da bir şekilde fonları güvence altına alacaklar. Ancak, başlık için yaratıcı bir özellik de olabilir. Örneğin, senaryoda çalışan ancak Yazarın Loncası tarafından bir “yazar” kredisi kazanmak için yeterli olmayan bir yazar, başlığı alabilir. Yapımcılar aynı zamanda senaryo sürecinin ilerleyişini yönlendirerek yazma sürecine atlayabilirler. Sonunu daha fazla Hollywood dostu mutlu sonuçlara dönüştürmek yatırımcıları kendine çekiyor mu? Dil bir PG-13 derecesi için aşağıya yatırılacak mı? Kurşun erkek yerine dişi mi olmalı? Üretici, sanatsal olmayan birçok talebi yatıştırmak için kendilerini sürece dahil edebilir. Bu, yönetmenlerin yönetmenliğini yapabilecek kadar ileri gidebilir - ki bu, sahne arkası tarihinde efsanevi çatışmalar yaratmıştır. Çoğu zaman, yapımcı öncelikle bir projenin patronunun çıkarına hizmet eder ve eğer bir stüdyo bakış açısından geliyorsa, yöneticiler bir vizyonu şekillendirmek için güçsüz olabilirler. Daha sık olmamakla birlikte, yapımcı, filmin sanatsal ve finansal hedefleri arasında bir denge görevi görmektedir. Üreticilerin stüdyoları geri çektiği, yönetmene ya da belki bir aktöre karşı yarıştığı unutulmaz örnekler var. Bir kaya ile sert bir yer arasındaki yönetim. Yetenekli bir yapımcı, projenin en büyük değeri olabilir.

Anahtar Kelimeler: Yapımcı, Nedir
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Yazarın Diğer Yazıları
Çizgi Yapımcısı (09 Kasım 2020 - Pazartesi)
Yönetici Yapımcı (09 Kasım 2020 - Pazartesi)
Sayfa:
DOLAR
7.7593
EURO
9.2197
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
İstanbul
GÜNDEM
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
İyilik yap ehli olana da, olmayana da, ehline isabet ederse yerini bulur. Etmez ise ehli sen olursun

Hz. Muhammed
Soğuk iklimde yaşayan tatlı su kaplumbağası türü olan kaplumbağaların,sonbaharda derin bir nefes alarak girdikleri sudan,ilkbaharda çıktıklarını ve bu kaplumbağaların üç ay oksijensiz hayatta glikolizden enerji sağlayarak kalabildiklerini ve bunların kalp atışlarının dakikada bir olduğunu,

Su kaplumbağları hakkında bilgi
aa

aa
İstanbul için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:53 07:35 12:39 15:08 17:26 18:55